יום חמישי, 8 בפברואר 2018

קטיף תותים במשק בגבעה - התותים תלויים וכולם נהניםמנסיון, ילדים בדרך כלל נהנים במרחבים בטבע ואם משולבת גם פעילות, כמו קטיף, ההנאה גדולה כפליים!


ביקרנו במשק בגבעה, אשר נמצא בין שטחים חקלאיים בגדרה (צמוד לכביש 40). המשק מציע קטיף תותים אבל כאן יש חידוש מעניין וייחודי, התותים תלויים.  

התותים במשק בגבעה הודברו ביולוגית, נקיים מחומרים כימיים, נקיים ובטוחים למאכל הישר מהקטיף.

גידול התותים מפוקח על ידי חברת BIO PERSIMILIS 2000 (בי יו בי ) ומלווה בהדרכה צמודה יומיומית וזאת בכדי לשמור על רמת גידול גבוהה.

איזור הקטיף הונדס בצורה שיתאים לקהל רחב של גילאים, התותים גדלים בתוך אדניות ארוכות שתלויות מלמעלה, האדניות תלויות בשיפוע כך שצד אחד תלוי גבוה יותר ומתאים למבוגרים ובצד השני הן תלויות נמוך יותר, כדי שגם ילדים קטנים יוכלו להשתתף בקטיף, כך ילדים יכולים להנות מהעצמאות בקטיף.
גם לבעלי מוגבלויות על כסא גלגלים הגישה נוחה והם יכולים להשתתף בקטיף.חלק מהיתרונות בכך שהתותים תלויים הם שהקטיף נקי, לא מלכלך, לא באים במגע עם חול או בוץ וגם פחות חרקים מגיעים לפרי.
מתחם הקטיף מקורה, כך שבימי החורף ניתן להגיע וליהנות מחווית קטיף בטוחה ונעימה, ללא סכנת החלקה עבור הקטנטנים או רביצה בבוץ.

ניתן לאכול במקום תותים ללא הגבלה וכן ניתן לקחת סלסלה בתשלום נוסף של 20 ש"ח (תלוי בכמות התותים באותו יום). במשק משתדלים מאוד לשמור תותים גם למבקרים הבאים. 
ישנם שני זנים של תותים, במתחם קטיף אחד מגדלים תותים מזן תמיר (תותים גדולים, את אלו טעמנו) ובמתחם השני מגדלים תותים מזן אורלי.ליד מתחמי הקטיף יש שולחנות עם מקומות ישיבה, מוצלים, כך שניתן לשלב בביקור גם ארוחה אם תביאו מהבית. 
בנוסף יש פינת שתיה עם שתיה קרה וגם חמה, לרשות המבקרים ללא עלות נוספת.

עוד במשק בגבעה ניתן להנות מסיור על עגלת טרקטור שלוקחת את המבקרים לטיול במרחבים הירוקים, עוברים לצד עצי שקדיות ומטעים שונים.ויש גם פינת חי בר הכוללת חמור, כבשים, תרנגולים ועוד. הילדים יכולים להאכילם בקש.


בתשלום נוסף אפשר לקנות פיתה מהטאבון,  ויצירות לילדים.

במקום מקיימים גם פעילויות עם קבוצות - חגיגת ימי הולדת, פעילויות צוות וגיבוש, גנים ובתי ספר.


קטיף התותים בשיאו בין החודשים דצמבר-יוני.
פתוח כל יום שבת החל מהשעה 9.00, אך מומלץ להתעדכן לפני ההגעה לגבי מצב התותים לפני ההגעה.
מחיר כניסה: 30 ש"ח לאדם, מגיל 3 ומעלהhttp://www.meshekbagiva.co.il/

פייסבוק: https://www.facebook.com/KatifTotim/


  לעדכונים מהבלוג מוזמנים להרשם עם המייל וללחוץ לייק בדף הפייסבוק:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...