יום ראשון, 18 בספטמבר 2016

ארטריל GO - בשורה חדשה לסובלים משחיקת הסחוס + טיפים למניעת שחיקה בתחומי החיים השונים


תרופה חדשה, לראשונה בישראל, ללא מרשם - בשם ארטריל GO מביאה איתה בשורה חדשה להפחתת כאבי ברכיים הנגרמים כתוצאה משחיקת סחוס.

ארטריל גו מיועד להקלת תסמיני שחיקת סחוס קלה עד בינונית של הברך. בכך שארטריל גו מפחית את כאבי הברכיים, הוא משפר את התפקוד היומיומי.

ארטריל גו מוכח קלינית ובעל התוויה רפואית להקלת תסמיני שחיקת סחוס קלה עד בינונית של הברך.ארטריל גו מעכב גורמים דלקתיים ומונע ביטוי של גנים המעורבים בתהליכי הדלקת וההרס של מפרק הברך וכמו כן מעכב את פעילותם של אנזימים שונים הפוגעים בסחוס.על פי הנחיות בינלאומיות שפורסמו בשנת  2014 על ידי הגוף ESCEO -  ארטריל גו הוא טיפול מומלץ כבר בקו הראשון, לכל חולה הסובל מתסמיני שחיקת סחוס והינו הגלוקוזאמין היחיד המומלץ בהנחיות אלו.

גלוקוזאמין הוא אחד מ'אבני הבניין' של הסחוס המפרקי והוא משפר את חילוף החומרים בסחוס  ויש לו תכונות אנטי-דלקתיות.  
התרופה מוגנת בפטנט. גלוקוזאמין סולפאט קריסטליני, המקנה לחומר יציבות .המטופל יקבל תמיד את המינון היומי הנדרש.

שיפור המצב מגיע לאחר שימוש לאחר מספר שבועות (אם לא רואים שיפור במצב לאחר 30 יום, יש להתיעץ עם רופא).
השימוש נוח וקל:

אגריטל גו מגיע בשקיות עם מנות של 1500 מ"ג גלוקוזאמין סולפט (בצורה קריסטלינית) כאבקה להמסה והמינון המומלץ הוא שקית אחת, פעם ביום.

יש להמיס את האבקה בכוס מים  ולשתות מיד לאחר ההכנה, עדיף עם הארוחה.
כמה טיפים אם אתם סובלים משחיקת סחוס:
  • שחיקת סחוס הינה מחלה כרונית הנמשכת שנים רבות. 
  • במידה ויש כאבים בתחילת הטיפול עם ארטריל GO, יש להתייעץ עם הרוקח או הרופא
  • כדאי להתייעץ עם גורמים מקצועיים היכולים להמליץ על :

    • שינויים באורח החיים כמו ירידה במשקל (לסובלים מעודף משקל), דיאטה- לשמירה על תזונה מאוזנת ובריאה, התאמת פעילות ספורטיבית
    • שימוש באמצעים משקמים כמו פיזיותרפיה, טיפול במערכות הליכה ועודמתוך הרצאה של ד"ר עמרי לובובסקי סגן מנהל  המחלקה האורתופדית, המרכז הרפואי ברזילי, אשקלון על שחיקת סחוס: 

שחיקה של סחוס = אוסטיאוארתריטיס ( OA) מהווה אחת מהמחלות הכרוניות הנפוצות ביותר בעולם, המחלה הרביעית בחומרתה הגורמת לנכות ומוגבלות. שכיחות שחיקת הסחוס הולכת ועולה עם הגיל, המפרקים הנפוצים בהם מתרחשת שחיקת סחוס הם הברך, מפרק הירך, עמוד השדרה וכפות ידיים. המטופלים הסובלים מ-OA   מתלוננים בד"כ על כאב סביב המפרק בעת מאמץ, בנשיאת משקל ובמעברים כאשר הכאב מוקל במנוחה, ומוחמר שוב בתחילת ההליכה לאחר ישיבה ממושכת. ברוב המקרים לא ידוע מה הגורם למחלה והיא שכיחה פי 2 יותר בנשים.
המטרות העיקריות בטיפול ב OA הן להפחית כאב ולשפר תפקוד ואיכות חיים.את ארטריל GO ניתן להשיג ללא מרשם רופא, בבתי המרקחת הפרטיים וברשתות הפארם ברחבי הארץ, 
מחיר : 75 ש"חבערב ההשקה שמענו בנוסף גם על שחיקה בתחומי חיים אחרים -

שחיקה בבית, בזוגיות ובהורות, קיבלנו הרצאה מעניינת וטיפים מאת נורית לוי, מנהלת מרכז הכוונה לבית שקט ורגוע.מה שאנחנו שוחקים זה בעיקר את העצבים שלנו וכתוצאה מכך אנחנו הופכים להיות חסרי סבלנות ועצבניים יותר. מי שלומד בעיקר מהתגובות שלנו (כולל השליליות) אלו הם הילדים. בין הטיפים לשיפור : לשמור על עצמנו ועל הזוגיות שלנו, מה שאומר, לפנות גם זמן לעצמנו ולזוגיות ולזכור שאין מקום למלחמות מעייפות ושוחקות בבית.
יש מקום לויתור, גמישות, לראות את האחר, להקשיב לגוף ולנפש, להבין מהם הגבולות שלי ולדאוג לשמן את המכונה הזאת שקוראים לה משפחה.

על שחיקה בעבודה סיפרה לנו יעל פרימק, מנהלת קריירה, אתר   .AllJobs

במידה ומרגישים שחוקים בעבודה, מומלץ לפרוט ולנסות להבין את הסיבה. כי בניגוד לשחיקת סחוס, שחיקה בעבודה היא הפיכה. 
הסיבות יכולות להיות קשורות לשכר, להגדרות התפקיד, לסביבת העבודה, לקולגות בעבודה, יחסים עם המנהל, מרחק הנסיע למקום העבודה, שעות העבודה. 
  
אחרי שהסיבות על השולחן ניתן לראות את המציאות בצורה הרבה יותר בהירה ופחות רגשית, וזה הזמן להחליט האם "לשבור את הכלים" ולחפש עבודה חדשה (וגם אז חשוב לזכור מה הגורם לשחיקה ולא "ליפול מן הפח אל הפחת") או לנסות לפתור את הסיבה שבגינה נשחקת.
בגדול, ניתן לומר, שכשמרגישים שחיקה בעבודה ורוצים לטפל בנושא יש שלוש דרכים לפעולה:
1. להשאיר את המצב כמו שהוא, כי היתרונות גוברים על החסרונות או על ההשלכות.
2. לטפל בגורם השחיקה. למשל על ידי שיחה עם המנהל, אליה מומלץ להתכונן היטב.
3. "לפרוש כנפיים", לעבור לאתגר חדש, משמע, לעזוב את מקום העבודה. בחיפוש אחר עבודה חדשה חשוב לשים לב שלא להתקל שוב בגורם לשחיקה. 
4. גם וגם, סוג של פתרון זמני. להשאר, להמנע משיחה או לאחר שהשיחה לא הביאה פתרון, במקביל לחפש עבודה חדשה.
אז בשחיקה מהעבודה אפשר גם לראות משהו טוב, יש הזדמנות לשינוי, ליציאה מאזור הנוחות ולהתפתחות. אולי בעבודה אחרות ואולי לפני האופציה הזאת בתוך הארגון על ידי יוזמה להטבת התנאים. ואולי בעצם הגיע הזמן להחליף כיוון ואת המקצוע עצמו וזהו הזמן לשינוי.

ולבסוף הרצאה על פעילות גופנית, מאת כוהנת הפעילות הגופנית ענת הראל כיצד לנצח את השחיקה. 

כדי ליהנות מהיתרונות של פעילות גופנית על הגוף והנפש – הפעילות חייבת להפוך לחלק מהשגרה השבועית שלנו. רק התמדה לאורך זמן תהיה בעלת השפעה חיובית על מדדים פיזיולוגיים ונפשיים. למעשה נמצא בהישג ידנו מעיין הנעורים שכולנו רודפים אחריו וכל מה שנדרש הוא התמדה.

אבל, כדי שהפעילות הגופנית תועיל לנו, היא חייבת להיות חלק מהשגרה שלנו ומה שהופך לשגרה, בהכרח שוחק, מה ששוחק בהכרח הופך למועקה, מה שהופך למעיק נגמר בהימנעות והנה חזרנו לנקודת ההתחלה – יושבים על הספה ומוצאים מלא סיבות לא לעשות פעילות גופנית.
פעילות גופנית היא חשובה, תורמת רק אם מתמידים, אז איך מתמידים על אף השחיקה? 
שתי אופציות:
1. להפוך את הפעילות הגופנית לפחות משעממת ושוחקת, על ידי שינויים פיזיים.
לדוגמה באמצעות גיוון סוגי הפעילויות במהלך השבוע במקום להצמד לפעילות אחת. אם אוהבים ללכת או לרוץ. אז לגוון במיקום האימון, לבחור מסלולים שונים, לגוון בימי הפעילות ולנסות דברים חדשים מידי פעם.

2. החלטויות והתמדה, פתרון שכולו נמצא בראש שלנו.
בניגוד לסעיף הקודם, מנסים לחיות עם השחיקה בשלום, ולדעתי אפשר להעזר בו גם לתחומים אחרים בחיים.


- משימה זו תצליח ע"י שינוי מחשבתי בכל הקשור לסדרי עדיפויות  והחלפת הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו, בסיפור חדש שישרת אותנו טוב יותר .  

- התמדה. גם אם זה משעמם אותי וגם אם לא ממש בא לי – כי בסולם סדרי העדיפויות שלי ברור לי לגמרי  
ששעה של פעילות (גם אם נעשית ללא חשק) תועיל לי עשרות מונים יותר מאשר עוד שעה מול הטלוויזיה או עוד שעת שינה בבוקר.
 
- במסגרת השינוי המחשבתי – להפסיק לספר לעצמנו מה אנחנו לא יכולים ומה קשה מידי עבורנו . כי כמו
שאמר הנרי פורד: "אם אתה חושב שאתה יכול או חושב שאתה לא יכול – אתה צודק !"

אז בשורה התחתונה זה אומר שלא תמיד ניתן להימנע משחיקה אבל בהחלט אפשר לבחור את הדרך בה אנחנו מגיבים אליה. 

בהצלחה בכל התחומים!


  לעדכונים מהבלוג מוזמנים להרשם עם המייל וללחוץ לייק בדף הפייסבוק:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...