יום שני, 25 בספטמבר 2017

סיפור לפני השינה על הרדמות לפני השינהכל משפחה מכירה "סיפורי לילה" עם הילדים, בין אם זה לפני השינה או במהלך הלילה... ילדים שמנסים למשוך את הזמן עד שהולכים לישון, מבקשים כל מיני דברים לפני, יש כאלה שיוצאים מהמיטה, יש כאלה שמבקשים לשבת לידם ויש גם כאלה שעוברים למיטת ההורים באמצע הלילה... בקיצור, נראה לי שרק בסרטים אומרים לילדים לילה טוב, מכבים את האור והילדים הולכים לישון מיד ובשקט למשל כל הלילה 😌

את הספור "סיפור השינה של גאיה" כתבה שירי אוסטרובסקי, שהיא בעצמה יועצת שינה ומלווה התפתחותית (ואמא לשני ילדים) ולכן מכירה את התחום הזה היטב. 
לפני הסיפור יש עמוד מוקדם להורים, בו היא נותנת קצת הכוונה בנושא של "לפני השינה".

הרבה פעמים אחרי שהם כבר במיטות הם מבקשים שוב מים או פיפי, רובנו יודעים שאלו לא באמת נחוצים. שירי מציינת שדיי בטוח שמשהו אחר עומד מאחורי הקושי להרדם ותפקיד ההורים לגלות מה הסיבה האמיתית לקושי בהרדמות. הטיפ הוא לא רק לתת פתרונות אלא גם לשאול שאלות! 

מטרת הספר היא לסייע באותו שיח ובכללי, הקראת סיפור לפני השינה הוא חלק רצוי של טקס שינה ויש לו יתרונות רבות. 
מעבר לכך שספרים תורמים לדמיון ולשפה, הם גם נותנים זמן איכות יחד, במקרה הזה, זמן רגוע לפני השינה וכחלק מהטקס הוא מפריד ומקל במעבר מן היום ללילה.

הסיפור "סיפור השינה של גאיה" עצמו עוסק בנושא עליו דיברנו. הילדה גאיה, מאוד אוהבת להקשיב לסיפורים, במיוחד לפני השינה ומאוד אוהבת כשאבא מקריא לה סיפור. לאחר חיבוק ולילה טוב גם גאיה לא מצליחה להרדם וקמה לסלון, אבא שלה מציע לה, ללכת לישון עם בובה, אך זה לא מספיק לגאיה, אבא שלה מציע עוד פתרונות עד שלבסוף גאיה מבקשת מאבא שלה את מה שיעזור לה להרדם.


הקראתי את הספר הזה לשלושת ילדיי יחד והאמת שאנחנו מאוד הזדהנו עם מספר דברים שמתוארים בספר וזה מאוד נחמד.
כשציינו שההורים ישבו מול הטלויזיה אחרי שגאיה במיטה, הגדול שלי מיד אמר שזה "כמוכם", וכשגאיה מבקשת את אבא שלה לידה שני ילדיי מיד אמרו שהיא מתנהגת כמו הקטן שלנו בן ה-4. 
כולם הקשיבו והזדהו ממקום כזה או אחר והיה מאוד נחמד לקרוא סיפור שדומה למציאות שלנו וכך נתן גם פתח לשיחה. 

אני חושבת שגם לילדים זה עושה הרגשה טובה להבין, שהם לא היחידים שמבקשים את ההורים לפני השינה או מתקשים להרדם ומחפשים פתרונות ולנו ההורים, בעזרת הסיפור, להרגע קצת ולהתאזר בעוד קצת סבלנות, עוד טיפה של יחס ואמפתיה לילד והוא כבר ירדם. 


הסיפור מסופר בשפה ברורה ומובנת לילדים, קליל ולא ארוך, האיורים נעימים וברורים ומלווים את הטקסט. 


 סיפור השינה של גאיה מאת שירי אוסטרובסקי, איורים: שירן יועדי. 24  עמודים, מנוקד. בהוצאת אופיר ביכורים.
מחיר לצרכן: 45 ש"ח

נמכר בחנויות הספרים וגם ישירות בפייסבוק של שירי אוסטרובוסקי:
https://www.facebook.com/Shiri.Sleep/

בהזמנה ישירה הספר עולה כרגע 39 ש"ח (איסוף עצמי מרמת גן או תוספת 15 ש"ח לדואר רשום)* מזמינה אותכם להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק "משחקים וספרים מומלצים לילדים" כאן.


   לעדכונים מהבלוג מוזמנים להרשם עם המייל וללחוץ לייק בדף הפייסבוק:
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...