יום ראשון, 14 באוקטובר 2018

קלחים ומבוכים - קטיף תירס ומבוך תירס ראשון בישראל


הימים הפכו להיות נעימים יותר וזה זמן מצויין לצאת לטבע. לתקופה הקרובה יש אטרקציה חדשה - קטיף תירס עם מבוך, מבוך התירס הראשון בישראל.

מבט על המבוך מלמעלה. צלם: ברצי

קטיף, זו פעילות אהובה על ילדים ואפילו על מבוגרים. יש תחושה מהנה בלקטוף תוצר ישר מן הטבע בעצמנו ואם אפשר גם לאכול ממנו במקום, עוד יותר טוב.צלם: ברצי

הגענו למושב גני עם, שנמצא ממש בתוך הוד השרון. 

על שטח רחב נמצאות 3 תחנות: 

1. מבוך תירס - מבוך הבנוי מצמחי תירס. על בני המשפחה למצוא את הדרך הנכונה במבוך ובדרך גם למצוא דמויות עם מספרים, המרכיבים קוד בן 3 ספרות, שמזכה בפרס. עוד אפשר למצוא במבוך שלטי "הידעת" שמספקים עובדות ומידע מעניין על צמח התירס. 

עם קוד המספרים שנמצא במבוך, ניתן לקבל קלח תירס, סופר-מתוק וקריספי! 

זהו זן מיוחד של תירס בשם "סנטינל" של חברת "הזרע". התירס שפותח על ידי ''HM CLAUSE'', חברה אחות של ''הזרע'' במשך מספר שנים, הינו בעל צבע צהוב עז, ובעל חיי מדף ארוכים, מתאים לגידול בכל העונות וטעמו נפלא.2. קטיף התירס - נכנסים אל שדה התירס, המסודר שורות שורות, כאן כבר צפוף יותר מן המבוך, ומחפשים קלחים, הקלחים די מוסתרים בקליפתם, שגם היא ירוקה. 
3. חיפוש גרגירי הזהב - על שולחנות פעילות מונחות קערות, אשר בתוכן מפוזרים גרגרי תירס וביניהם גרגירי תירס בצבע זהב. על הילדים לאתר את גרגירי הזהב.
מניסיון, יש ילדים שיכולים להעביר בפעילות זו הרבה זמן, לאסוף גרגירים ולהינות מהתחושה בידיים, ומהשאיפה למצוא את הגרגרים הנדירים...
מצאו את גרגיר הזהב

עוד במקום, קיר צילום להנאתכם ופינת זולה מוצלת (שאר השטח לא מוצל אז קחו איתכם כובעים), אפשר לשבת לנוח, לנשנש מהתירס או ממה שהבאתם מהבית.צלם: ברצי


לנו כמבוגרים המקום אולי יראה מעט פשוט או אטרקציה "קצרה" מידי, אבל מדובר כאן בהשקעה רבה, תוצר חקלאי מיוחד שלא ניתן לרכוש בסופר ולרוב ילדים מאוד נהנים מעצם חוויית הטבע, המרחבים והחופשיות. 


אורי וייס וניר קורקט אגרונומים בוגרי הפקולטה לחקלאות הקימו את מיזם "קלחים ומבוכים" במטרה לחבר בין ילדים לטבע ולחקלאות. החיבור, כך מקווים אורי וניר ייווצר בעזרת מבוך אדיר עשוי כולו מצמחי תירס, שנשתל וטופל בקפידה מראשית חודש אוגוסט.


פעילות קלחים ומבוכים תתקיים החל מה- 13.10.18, בכל ימי שבת בחודשים אוקטובר ונובמבר.

בין השעות- 9:00-14:00

מחיר: 40 ש"ח לילד, מגיל 3 (כולל קלח תירס), מבוגר 10 ₪ (לא כולל תירס)
עלות קטיף של קלח נוסף: 3 ₪


דף הפייסבוק קלחים ומבוכים

כתובת: מושב גני עם - רחוב יפה נוף (בתוך העיר הוד השרון)

טלפון: 0547274633

הזרע נמנית על החברות המובילות בענף החקלאות בייצור ושיווק זרעי מכלוא של ירקות וגידולי שדה. באמצעות מחקר ופיתוח מתקדמים, מספקת החברה למגדלים וצרכנים ברחבי העולם פתרונות ייחודיים וחדשניים ופותחת בפניהם אפשרויות חדשות של צמיחה ושגשוג. 
בהתאם לדרישות הצרכנים, "הזרע" מפתחת מוצרים בעלי טעם ומראה משופרים, שהינם בריאים יותר ובעלי חיי מדף ארוכים. עם זאת, החברה קשובה לצרכי המגדלים ועוסקת בפיתוח זנים הצורכים פחות מים, מניבים יבול רב יותר, עמידים בפני מחלות וידידותיים יותר לסביבה. זרעי מכלוא אלה ביססו את מעמדה של "הזרע" כמותג עולמי מוביל. לעדכונים מהבלוג מוזמנים להרשם עם המייל וללחוץ לייק בדף הפייסבוק:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...