יום רביעי, 23 באוגוסט 2023

חוכמת הדג - מדריך רוחני ופרקטי לילדים ובני נוער

חוכמת הדג - אגדה שהייתה באמת, 
מדריך רוחני ופרקטי לילדים ובני נוער. 

מקריאת הספר, מהר מאוד ניתן להבין שלא מדובר בספר קריאה רגיל ומרגישים כך למשך כל הקריאה. יש כאן קונספט ייחודי, מורגש שהושקעה כאן מחשבה רבה, שילוב של סיפור מרתק עם למידה ומסרים לחיים, בגובה העיניים לקוראים צעירים.

הסיפור מחולק לפרקים. לאחר כל פרק שמספר על מסע מרתק מגיעה החלק של "חוכמת הדג" - שהוא למעשה למידה בעקבות המסע, עם נושא מרכזי של חוכמת חיים.

נבחרו בקפידה 8 סיפורי חכמות חיים, המעניקים כלים להתמודדות טובה, נכונה ומקדמת יותר אל מול אתגרי החיים. כשהמסר המרכזי בספר הוא:"מי שטוב – טוב לו!" ו"מי שטובה – טוב לה!"הסיפור עצמו מתרחש בקוסטה ריקה, במסע שקרה באמת, בזמן טיול של הסופר עם חברתו (כיום אישתו):
"הספר שאתם מחזיקים בידיים שלכם, יקח אתכם להרפקתה קסומה ומיוחדת המשלבת בתוכה נסיעה ביער לעבר ג'ונגל פראי, קופים בעלי פנים לבנות, נחש ירוק ומסוכן, תוכי מקאו יפהפיים, אוקיינוס תכלת, חול זהב, קופים שואגים, נופים מרהיבים וגפ מפגש מיוחד עם דג מיסתורי - מפגש ששינה את חיי."

הדג בספר, הוא בעצם המורה הרוחני שמוביל את הקוראים לאורך כל הסיפור.

אחרי "חוכמת הדג" יש עמוד נוסף אשר מעודד חשיבה עצמית על הנושא: "שאלו את עצמכם".


ילדיי שכבר מעט בוגרים, ממעיטים בקריאת ספרי ילדים, הצעיר שלי בן ה-10 קרא את הספר הזה בעניין רב ומאוד אהב. לא רק שנהנה מאוד מהספר, לאחר מכן  גם סיפר לי כיצד עזר לו בנושא הפחדים שיש לו לפעמים.
 
הבן שלי כהרגלו כבר קרא את הספר לבדו אך למעשה מומלץ לקרוא אותו גם יחד עם ההורים.
הנה לכם גם פעילות משותפת, זמן איכות והזדמנות לפתח שיח, אך כמובן מאפשר גם שיח פנימי של הקורא עם עצמו. 


הספר משלב בתוכו פניה ישירה לילדים לקחת חלק במסע, אך גם מפנה את תשומת ליבם של ההורים, לוודא שהילדים מבינים את הסיפור כי "יש כאן הזדמנות להפוך את חוויית הקריאה לחוויה לימודית מעשירה" ונותו עצות כמו לחפש את קוסטה ריקה במפה ועוד וכיצד לשתף ולשוחח עם הילדים על השיעורים שהדג מלמד. 
גם בסוף הסיפור הסופר פונה אל הקוראים, מסביר ואף מזמין את הילדים לשתף אותו בסיפורים שבהם היתה הזדמנות לעזור לאחרים, אותם אפשר למצוא בדף הפייסבוק שלו.

השילוב הייחודי הזה הופך את חוויית הקריאה למשמעותית - ספר חוויתי ומרתק מצד אחד, אך גם חינוכי, מעשיר, פרקטי ושימושי מהצד השני. על הסופר:

אופיר הלפרין, בן 51, נשוי ואב ל-3 ילדים, מקיבוץ שער העמקים, אוחז בשלל טייטלים וידו בכל. 

הוא מרצה, מאמן אישי, מאסטר ב-NLP  ומנטור להצלחה בחיים, יוצר תהליך האימון המשולב MMA,מלווה אנשים ליצירת הרצאת השראה, בעברו ליווה את סדנאות "קוד מנצח" של אלון אולמן כעשור, היה מורה למתמטיקה ופסיכומטרי, קצין מודיעין במיל', מרתוניסט וקוסם לילדים.

לפני כ-4 חודשים התגלתה אצל אופיר מחלת הסרטן, מה שלא עוצר אותו במקביל לטיפולים, לעמול בנחישות וחריצות על מנת להביא את ספרו לכל בית, קהילה ומוסד חינוכי במדינת ישראל ולקטוף עוד ועוד שבחים על שיעורי העשרה מוצלחים.

אופיר מגדיר את פרי עמלו כספר העצמה ושער לעולם ההתפתחות האישית וה-NLP עבור ילדים ובני נוער מגיל 5 ומעלה. 


אופיר מאמין שלכל אדם יש שליחות בעולם "המשימה שלי היא לעזור לכל מי שמוכנים ובוחרים לגדול ולצמוח, לאלו שמרגישים תקועים בחייהם,

שואלים שאלות ומחפשים תשובות ורוצים לקבל יותר מהחיים האלו,

ע"י כך שאני מעניק להם אהבה, מעורר בהם השראה, עוזר להם באמת,

יוצר בהם מוטיבציה פנימית להשקיע בעצמם,

מעניק להם ידע וכלים רלוונטיים עבורם, ומנהיג אותם להיות מאושרים, שלווים, אוהבים את עצמם ואת החיים שלהם ומשוחררים מדאגות.

אני הופך אנשים רגילים לקוסמים בחיים"


"חכמת הדג- אגדה שקרתה באמת" מאת אופיר הלפרין

לפרטים ורכישה: https://thefishwisdom.com

באתר יש אפשרות להתרשם מהפרק הראשון. 

בעת ההזמנה יש אפשרויות להוסיף לספר חתימת הסופר, צירוף של הקדשה אישית וכו'.

כל ספר מגיעה עם סימניה. 

* מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק "משחקים וספרים מומלצים לילדים" כאן. לעדכונים מהבלוג מוזמנים להרשם עם המייל וללחוץ לייק בדף הפייסבוק: 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...