יום שני, 1 באוגוסט 2016

מהותי - מרכז חוויתי לכל המשפחה, להיכרות עם עצמיביקרנו במרכז מהותי החדש, מרכז פעילות חווייתי המאפשר חשיפה לערכים באמצעות משחק והפעלה, תוך הנאה וכיף.
מרכז מהותי עבר במהלך החודשים האחרונים שיפוץ גדול ומשיק בימים אלה מגוון פעילויות חדשות, חווייתיות ומעצימות לילדים וגם להורים, עם תכנים חדשים.

אנחנו הצטרפנו למסע במטרה להעמיק את ההיכרות עם עצמנו ואת הייחודיות שבנו, בעזרת תחנות אינטראקטיביות. הסיור חדש והינו המרכזי של מהותי.
כל המשתתפים בסיור, ילדים והורים כאחד, מוזמנים לצאת למסע היכרות עצמית המעורר מחשבה על כמה דברים. 
הסיור כולל תחנות אינטראקטיביות עם הפעלות שונות.


תוכן הפעילות מוגדר כמתאים החל מגיל 8, אולם הכניסה מגיל 6 אפשרית.
אני הגעתי עם בני בן ה-7 וחברו. 

מוטיב חוזר בסיור הוא הכדור, בסופו של הסיור תחשבו ותבינו גם למה. כל משתתף מתבקש לבחור לעצמו כדור, לחשוב ולהציג למה הוא בחר דווקא את הכדור הזה ואיך הוא מרגיש כרגע. 
בסבב הזה, המשתתפים לומדים מעט להכיר אחד את השני, וכל משתתף מתחיל להתבונן כבר מעט פנימה.


לאחר מכן כל אחד מתבקש לבחור האם לעבור לפעילות הבאה דרך "ייחודי" או דרך "כמו כולם". באיזה תבחרו ולמה? 
הקבוצה נפגשת לסרט מצוייר ומשמעותי. מדובר שם על הייחודיות של כל בן אדם, "אנחנו אמנם דומים, אך שונים". ולמה לפעמים אנחנו משווים את עצמנו לאחרים, מחפשים לייקים לתמונה שלנו? מחכים כל כך לחפץ חיצוני שנקבל כאילו כל העושר שלנו תלוי בו? ועוד כמה שאלות ותובנות, מתוכם התובנה החשובה ביותר היא, שאנחנו ייחודיים ואין עוד אחד כמונו. 

אנחנו ממשיכים לפעילות מעניינת, צבעונית ועם טכנולוגיה שכיום כבר מדברת לרוב הילדים -טאבלט.
אנחנו מצלמים את עצמנו ומרכיבים מן כרטיס, אחרי שבכל פעם אנחנו נשאלים שאלה כמו "מה מאפיין אותי?", "מה זה חברות עבורי?" "על מה אני מודה?". מוצגות בפנינו מגוון של תמונות, ומתוכם אנחנו בוחרים את התשובות, עד שיש לנו תמונה כוללת המורכבת מכמה מסגרות. תחנה נוספת הנה מול מסך גדול, כל משפחה עושה ביחד או לחוד תנועות ורואים אותן מתורגמות לצבעים וצורות. משהו מאוד יפה וכייפי. 

בסופו של סיור נפגשים שוב סביב בריכות הכדורים, מסכמים וסוגרים את הפעילות עם תובנות על הסיור ועל עצמנו אם אפשר. 


מאוד נהננו מהסיור, התחנות המגוונות, שילוב המולטימדיה, שהיום הוא חלק בלתי-נפרד מחיינו וגם מדבר ומושך ילדים ובני נוער, אך לעומת הניתוק מהסביבה שאמצעים אלו גורמים לפעמים, כאן נוצר קשר, שיח ואינטראקציה גם בין הורים וילדים, שזה מצויין בפני עצמו. 
בנוסף תשומת הלב של הילדים מופנית כלפי עצמם, מחדדת להם שהם מיוחדים וייחודים וגם על כך שלכל אחד יכולה להיות השפעה על הסביבה. 

משך זמן הסיור: כ-1.5 שעה 

מחיר: 25 ש"ח למשתתף 


פעילויות נוספות במרכז מהותי: 

"כוכב הסרט הוא אני"-
בואו ליצור עם ילדכם כרזת קולנוע אישית בכיכובו וליהנות מהצצה לעולמו הפנימי. יחד תגלו תכונות, אהבות וחלומות. הפעילות כוללת שימוש באפליקציה מיוחדת, חומרי יצירה, שיח הורה וילד והצגה משותפת של כרזות הסרטים. תוכן הפעילות מותאם מגיל 8, עם זאת תותר כניסה לגילאי 6 ומעלה.
מחיר: 25 לילד (מבוגר בחינם)

"מסע בארץ האור"-
הצגת יחיד המספרת את הסיפור של אור וחברו הטוב, קופי הקוף. יחד הם יוצאים למסע בעקבות מפת אוצר מסתורי. תוך כדי המסע הם לומדים להכיר את עצמם, את הייחודיות שלהם ואת היופי בשיתוף פעולה. בהצגה משולבות משימות והפעלות המזמנות אפשרות ביטוי. הפעילות מתאימה לילדים בגילאי 4-6.
מחיר: 25 לילד (מבוגר בחינם)

ימי פעילות במרכז מהותי: ימים א-ה, שבתות, חופשות וחגים. 
כתובת: מרכז מהותי, רח' שאול המלך 21 (ברחבת הקאמרי). הביקור – בתיאום מראש.
לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים ניתן להיכנס לאתר מהותי:
 www.mahuti.co.il
 


  לעדכונים מהבלוג מוזמנים להרשם עם המייל וללחוץ לייק בדף הפייסבוק:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...